![Ευξ Λ Π Ν 1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/05/Ευξ-Λ-Π-Ν-1-696x378.jpg)
Η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας, σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Γιαννακοχωρίου και υπό την αιγίδα του Δήμου Νάουσας παρουσιάζει την Δευτέρα 21 Μαΐου 2018 , στις 8:30΄μ.μ. , στο αμφιθέατρο Γιαννακοχωρίου Νάουσας, την παράσταση « Ο Μαλέας και ο Βασιλέας», της θεατρικής ομάδας του Συλλόγου Ποντίων Νεάπολης.
Οι ήρωες του έργου προσπαθούν να αποσπάσουν με τα ψέματά τους ένα σακούλι γεμάτο μαλάματα από το βασιλιά, σε σκηνοθεσία Μάκη Παπαδόπουλου.
Η εκδήλωση πραγματοποιείται με αφορμή την εορτή του Ι.Ν. Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης.