![Καβάσιλα-1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/Καβάσιλα-1-696x355.jpg)
Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Καβασίλων κ. Αναστασία Χατζηαθανασιάδου μαζί με τον Σύλλογο Διδασκόντων ευχαριστούν θερμά το βιβλιοπωλείο «΄Ομικρον» στη Βέροια για τον εμπλουτισμό της σχολικής τους βιβλιοθήκης.
Τα σαράντα τρία βιβλία, τα οποία δώρισε ο κ. Ιωάννης Ορφανίδης στο σχολείο τους, είναι κλασικά μυθιστορήματα, συλλογές ελληνικών και ξένων ποιημάτων, σειρές βιβλίων τέχνης, καθώς και σπάνια αντίτυπα βιβλίων. Η βιβλιοθήκη τους, η οποία με την αδιάλειπτη λειτουργία της μορφώνει και ψυχαγωγεί τους μαθητές και τις μαθήτριες, θα είναι τώρα ένας χώρος ακόμα πιο δημοφιλής και αγαπητός στους μαθητές.