Εθνικός Κλειδίου – Θύελλα Σταυρού 4 – 1. Νίκη ψυχολογίας για τον Εθνικό ενόψει των δύο ντέρμπι. – βίντεο – φωτό

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Σπουδαία νίκη που επιτεύχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, κατέκτησε ο Εθνικός Κλειδίου επί της αξιόμαχης Θύελλας Σταυρού με σκορ 4-1.

Έπειτα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο χωρίς τέρματα, στην επανάληψη σημειώθηκαν πέντε γκολ. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Καλυβιώτης (πέν), Αθανασιάδης Η. (με κοντινή προβολή), Λέκκας (έπειτα από ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα) και Πλέσκας (πέν). Για τη Θύελλα είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 ο Πασχαλίδης με κοντινό σουτ.

Σειρά τώρα έχουν για τον Εθνικό τα δύο διαδοχικά κρίσιμα εκτός έδρας ντέρμπι (σε Πλατύ και Μελίκη).

Δείτε τα γκολ και τις φάσεις του αγώνα στο βίντεο:

KLI STAYR 1KLI STAYR 2KLI STAYR 3KLI STAYR 4KLI STAYR 5KLI STAYR 6KLI STAYR 7KLI STAYR 8KLI STAYR 9KLI STAYR 10KLI STAYR 11KLI STAYR 12KLI STAYR 13KLI STAYR 14KLI STAYR 15KLI STAYR 16KLI STAYR 17KLI STAYR 18KLI STAYR 19KLI STAYR 20KLI STAYR 21

Προηγούμενο άρθροΑΕΚ Καμποχωρίου – Αστέρας Τριποτάμου 1-1. Ισοφάρισε το Καμποχώρι στο 92’ με 10 παίκτες. Προβάδισμα ο Τριπόταμος.
Επόμενο άρθροΒόλεϊ παγκοκορασίδων: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια- Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών. – (Βίντεο-φώτο)