Εθνικός Κλειδίου – ΠΑΟ Παλατίτσια 5 – 1. Ξέσπασε για το γόητρο ο Εθνικός. – βίντεο – φωτό

Σε ένα ουσιαστικά αδιάφορο παιχνίδι για την προτελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, ο Εθνικός Κλειδίου ξέσπασε νικώντας 5-1 τον ΠΑΟ Παλατίτσια.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Σε ένα αρκετά βαρύ τερέν από τη συνεχή βροχόπτωση, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20΄ με τον Φεΐμ. Οι γηπεδούχοι πριν λήξει το ημίχρονο κατάφεραν να γυρίσουν το ματς με δράστες τους Αθανασιάδη (40΄) και Πλέσκα στο 45΄. Να σημειωθεί ότι ο Εθνικός είχε και δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο με τους Κιρκιλιανίδη και Αναδολού.

Καταιγιστικοί στην επανάληψη οι παίκτες του Κλειδίου πέτυχαν άλλα τρία γκολ με τους Αθανασιάδη (70΄ και 93΄) που πέτυχε χατ τρικ και ένα ακόμη του νεαρού Αναδολού στο 78΄. Ένα ακόμη δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο είχε για τον Εθνικό ο Πλέσκας.

Διαιτητής ο κ. Παπαδάκης, με βοηθούς τους κκ. Καραΐωσήφ και Κιρμανίδη.

Εθνικός Κλειδίου: Γιάντσης, Μηνούδης (61΄ Λέκκας), Κιρκιλιανίδης, Καλυβιώτης, Ταμπουράς, Σερμπίνης, Σωτηράκης, Λουκάς (69΄ Βελικούδης), Αθανασιάδης, Αναδολού, Πλέσκας.

ΠΑΟ Παλατίτσια: Τότσκας, Μοσχόπουλος, Νίκολι, Στυλίδης, Τσανασίδης, Κακαγιάννης Σ, Μπέγκολι, Φεΐμ, Τσιούπρος, Κακαγιάννης Β, Δημούλτσης.

Δείτε το βίντεο:

KLID PALAT 1KLID PALAT 2KLID PALAT 3KLID PALAT 4KLID PALAT 5KLID PALAT 6KLID PALAT 7KLID PALAT 8KLID PALAT 9

Προηγούμενο άρθροΚαβάσιλα: Δοξολογία και κατάθεση Στεφάνων της 25 Μαρτίου – (Βίντεο φώτο)
Επόμενο άρθροΣχολικοί αγώνες βόλεϊ: Συνεχίζει τις νίκες το 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας. 2-0 με την Κασσάνδρα Χαλκιδικής. (Βίντεο-φωτό)