Ερμής Τριλόφου – Αστέρας Τριποτάμου 1-3. Μια νίκη μακριά από την άνοδο ο Τριπόταμος. – Βίντεο – Φώτο

Μία νίκη ακόμα χρειάζεται ο Αστέρας Τριποτάμου για να πανηγυρίσει την άνοδό του στην αναβαθμισμένη από του χρόνου Β Ερασιτεχνική.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Όλα αυτά για να συμβούν βέβαια χρειάστηκε να αστοχήσει σε πέναλτι ο Μπύρνας στο 35’ που απέκρουσε εκπληκτικά ο Συμπεθέρης, ενώ δύο φορές τα δοκάρια στο 25’ και στο 30’ αρνήθηκαν γκολ στον Τρίλοφο. Το ημίχρονο βρήκε τον Τριπόταμο να προηγείται με 0-1 με το γκολ του Έξαρχου στο 16’ με κεφαλιά. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν γρήγορα το 0-3 με πρωταγωνιστή πάλι τον Έξαρχο όταν στο 52’ έδωσε ασίστ στον Νικολαΐδη που με δεξί σουτ διαμόρφωσε το 0-2, ενώ ο ίδιος στο 56’ έκανε το 0-3 κάνοντας δύο τα τέρματα του στην σημερινή αναμέτρηση, κλειδώνοντας την νίκη για τον Τριπόταμο.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο Αστέρας Τριποτάμου κέρδισε δίκαια το παιχνίδι κυρίως με την εμφάνιση του α’ ημιχρόνου ενώ ο Τρίλοφος έβαλε δύσκολα στον Αστέρα κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όταν είχε τις ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Τώρα στο τελευταίο παιχνίδι στον Τριπόταμο του δίνεται η δυνατότητα να πανηγυρίσει την άνοδό του στην Β’ ερασιτεχνική, αν επικρατήσει της Ξεχασμένης.