![Δρόμος](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/05/unnamed-1-18-696x465.jpg)
Εργασίες συντήρησης στη 2η Επαρχιακή Οδό (στη Λεωφόρο Παπανικολάου, στα Πεύκα) από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας
Συνεχίζονται οι εργασίες συντήρησης επί της 2ης Επαρχιακής Οδού Θεσσαλονίκης- Ασβεστοχωρίου- Χορτιάτη – Κορυφής Κισσού, στη Λεωφόρο Παπανικολάου από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, την Πέμπτη 1 Ιουνίου και την Παρασκευή 2 Ιουνίου 2023.
Πιο αναλυτικά, θα πραγματοποιηθούν εργασίες επισκευής φρεατίου επί της 2ης Επαρχιακής Οδού Θεσσαλονίκης- Ασβεστοχωρίου- Χορτιάτη – Κορυφής Κισσού, στη διασταύρωση της Λεωφόρου Παπανικολάου με την οδό Νερομύλων, εντός του οικισμού των Πεύκων.
Οι εργασίες θα πραγματοποιηθούν με αποκλεισμό μίας λωρίδας κυκλοφορίας την Πέμπτη 1 Ιουνίου και την Παρασκευή 2 Ιουνίου 2023, με ώρα έναρξης στις 9.00 π.μ. και ανάλογα με τις επικρατούσες καιρικές συνθήκες.
Ήδη έχει γίνει η σχετική συνεννόηση με την Υποδιεύθυνση Τροχαίας Θεσσαλονίκης ώστε να γίνουν οι απαραίτητες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις για την ασφαλέστερη διεξαγωγή της κυκλοφορίας στη διάρκεια των εργασιών.