![Από την Άλωση της Πόλης στην Επανάσταση του 1821 και στη δημιουργία του Νεοελληνικού Κράτους](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/06/Από-την-Άλωση-της-Πόλης-στην-Επανάσταση-του-1821-και-στη-δημιουργία-του-Νεοελληνικού-Κράτους.jpg)
Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο της Φιλοπτώχου Αδελφότητος Ανδρών Θεσσαλονίκης σας προσκαλούν σε Εκδήλωση Μνήμης για την Άλωση της Πόλης με τίτλο:
“Από την Άλωση της Πόλης στην Επανάσταση του 1821 και στη δημιουργία του Νεοελληνικού Κράτους» την Τετάρτη 7 Ιουνίου 2023, ώρα 19:30 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων Φ.Α.Α.Θ. (Αγίας Σοφίας 38).
Ομιλητής: Ιωάννης Ζούκας –Αντιστράτηγος ε.α., Επίτιμος Διοικητής Γ΄ Σ.Σ., Μέλος Φ.Α.Α.Θ.