![Θεσσαλονίκη - Βόλτα με ηλεκτρικό πατίνι στη Νέα Παραλία του Αμερικανού πρέσβη στην Ελλάδα Τζ. Πάιατ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/06/Θεσσαλονίκη-Βόλτα-με-ηλεκτρικό-πατίνι-στη-Νέα-Παραλία-του-Αμερικανού-πρέσβη-στην-Ελλάδα-Τζ.-Πάιατ-696x353.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Θεσσαλονίκη: Βόλτα με ηλεκτρικό πατίνι στη Νέα Παραλία του Αμερικανού πρέσβη στην Ελλάδα Τζ. Πάιατ
Κάνοντας μια μεγάλη βόλτα με ηλεκτρικό πατίνι στο παραλιακό μέτωπο της Θεσσαλονίκης γιόρτασε ο Πρέσβης των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής στην Ελλάδα, τη σημερινή Παγκόσμια Ημέρα Ποδηλάτου. Ο κ.Πάιατ διέσχισε την πόλη και απόλαυσε το τοπίο, συνοδευόμενος από τον δήμαρχο, Κωνσταντίνο Ζερβα και από τη γενική πρόξενο των ΗΠΑ στη Θεσσαλονίκη, Ελίζαμπεθ Λι. Αμέσως μετά ο κ.Πάιατ δήλωσε ενθουσιασμένος από τις ομορφιές της πόλης και υπογράμμισε πως η Θεσσαλονίκη πέρα από το σημαντικό ρόλο που παίζει στην ευρύτερη περιοχή, είναι και μία από τις πιο όμορφες πόλεις στη Νοτιοανατολική Ευρώπη».
ΑΠΕ-ΜΠΕ/Ρεπορτάζ: Καρυπίδου Α. κάμερα Αγγελάκης Γ.