![Ναύπλιο - Φαντασμαγορικό θέαμα με πυροτεχνήματα στη Ναυτική Ναυπλιάδα](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/08/Ναύπλιο-Φαντασμαγορικό-θέαμα-με-πυροτεχνήματα-στη-Ναυτική-Ναυπλιάδα-696x386.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Ναύπλιο: Φαντασμαγορικό θέαμα με πυροτεχνήματα στη Ναυτική Ναυπλιάδα
Με ρίψη βεγγαλικών που έκαναν τη νύχτα μέρα, έληξε η Ναυτική Ναυπλιάδα στο Ναύπλιο. Η Ναυτική Ναυπλιάδα, η οποία τιμά τη θάλασσα και τους ανθρώπους που την υπηρετούν, διοργανώθηκε από το Δήμο Ναυπλιέων, το ΔΟΠΠΑΤ, τον Προοδευτικό Σύλλογο Ναυπλίου «Ο Παλαμήδης» και την Περιφέρεια Πελοποννήσου.
Η γιορτή της Ναυτικής Ναυπλιάδας αποτελεί μια από τις κορυφαίες εκδηλώσεις του Ναυπλίου, αλλά λόγω της πανδημίας περιορίστηκαν οι εκδηλώσεις. Η βραδιά έκλεισε με τη ρίψη στεφάνου στο λιμάνι της πόλης από το Λιμενάρχη και το χαιρετισμό του Δημάρχου ΝΑΥΠΛΙΈΨΝ Δημήτρη Κωστούρου και ακολούθησε η υπέροχη «βαρκαρόλα» με τα πολύχρωμα φώτα και βεγγαλικά. Οι εκδηλώσεις της Ναυτικής Ναυπλιάδας ήταν αφιερωμένες στα 200 χρόνια από Ελληνική Επανάσταση.
ΑΠΕ-ΜΠΕ/Μπουγιώτης Β.