![Με ψηφιακά βεγγαλικά η αλλαγή χρονιάς στο Ναύπλιο](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/01/Με-ψηφιακά-βεγγαλικά-η-αλλαγή-χρονιάς-στο-Ναύπλιο-696x386.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Με ψηφιακά βεγγαλικά η αλλαγή χρονιάς στο Ναύπλιο
Ένα πρωτότυπο τρόπο διάλεξε ο Δήμος Ναυπλιέων για την αλλαγή της χρονιάς ,με ψηφιακά βεγγαλικά ,που έπεσαν στην πρόσοψη του Δημαρχείου της πόλης του Ναυπλίου, Σάββατο 1 Ιανουαρίου 2022. Ο δήμαρχος του Ναυπλίου Δημήτρης Κωστούρος , διάλεξε αυτό τον πρωτότυπο τρόπο λόγω της πανδημίας και να αποφευχθεί ο συνωστισμός των πολιτών.
Λίγα λεπτά πριν τα μεσάνυχτα ένα ψηφιακό ρολόι ,άρχισε να μετρά αντίστροφα το χρόνο και την ώρα που άλλαξε ο χρόνος ” έπεσαν” και τα ψηφιακά βεγγαλικά. Την ίδια ώρα μία τεράστια ψηφιακή Ελληνική Σημαία κυμάτιζε στους πρόποδες του κάστρου Παλαμηδιού στο Ναύπλιο.
ΑΠΕ-ΜΠΕ/Μπουγιώτης Β.