![Δράμα - Καφέ δίνει δουλειά σε ΑμεΑ και προωθεί τα τοπικά προϊόντα](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/01/Δράμα-Καφέ-δίνει-δουλειά-σε-ΑμεΑ-και-προωθεί-τα-τοπικά-προϊόντα-696x382.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Δράμα: Καφέ δίνει δουλειά σε ΑμεΑ και προωθεί τα τοπικά προϊόντα
“Με…νού” και γνώση δύο αδέλφια από τη Δράμα, ο Δημήτρης και ο Πασχάλης Μπόσκος λειτουργούν το καφέ-μεζεδοπωλείο της Κοινωνικής Συνεταιριστικής Επιχείρησης “Αλληλέγγυα Συν-Εργασία”, που απασχολεί κατά πλειοψηφία άτομα με αναπηρία, όπως και οι ίδιοι. Δεν είναι, όμως, μόνο αυτή η ιδιαιτερότητα του συγκεκριμένου καταστήματος, αφού προωθεί τοπικά προϊόντα, ενώνοντας κατ’ αυτόν τον τρόπο πολλούς και διαφορετικούς “κρίκους” της δραμινής κοινωνίας.
Δηλώσεις:
1. Ελισάβετ Παζαρλή, εργαζόμενη καφετέριας
2. Πασχάλης Μπόσκος, υπεύθυνος καφετέριας
3. Δημήτρης Μπόσκος, υπεύθυνος καφετέριας
4. Μαρία, εργαζόμενη καφετέριας 5. Ελένη Γιόφτσου, μητέρα Μαρίας
ΑΠΕ-ΜΠΕ/Ρεπορτάζ: Σ. Παπαδοπούλου Κάμερα: Γ. Αγγελάκης