![ΣΔΙΕΠ Στρατός](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/05/ΣΔΙΕΠ-Στρατός.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Αφιέρωμα στη Σχολή Διοίκησης και Επιτελών (ΣΔΙΕΠ) του Στρατού Ξηράς
Ημέρα του Αγίου Πνεύματος. Για μας στο Στρατό Ξηράς, η καλλιέργεια του πνεύματος, συνδέεται με τη στρατιωτική επιμόρφωση, η οποία ολοκληρώνεται στη Σχολή Διοίκησης και Επιτελών (ΣΔΙΕΠ). Η Σχολή, αποτελεί το ανώτερο στρατιωτικό ίδρυμα κλαδικής εκπαίδευσης και δεξαμενή σκέψης και μελέτης (think tank) του Στρατού μας.
ΓΕΣ -- ΑΠΕ-ΜΠΕ