Δόξα Βρυσακίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-1. Ισοπαλία στο γειτονικό ντέρμπι της πρεμιέρας. – βίντεο – φωτο

Χωρίς νικητή έληξε το ματς Δόξας Βρυσακίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας, για την 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β ΕΠΣ Ημαθίας. Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, άγγιξαν το γκολ στο 13΄ και στο 34΄ με τον Πιτσάβα.

Ρεπορτάζ – Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Στην πρώτη φάση απέκρουσε σωτήρια ο Μαραγκός, ενώ στη δεύτερη ο σέντερ φορ των πράσινων σούταρε ελάχιστα άουτ. Τρίτη και φαρμακερή για τον Αντώνη Πιτσάβα, που χρίστηκε σκόρερ στο 40΄ έπειτα από σέντρα του Κίτσα Ελ., δίνοντας έτσι την πρωτοπορία στην ΑΕ Αλεξάνδρειας. Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους έχασε ο Βασιλείου στο 43΄ με τον Κύρου να αποκρούει κρατώντας το 0-1 για την ομάδα του.

Ημίχρονο 0-1.

Με ελάχιστες φάσεις στην επανάληψη και τις δύο ομάδες να βγάζουν εμφανή σημάδια κόπωσης, το ματς φάνηκε ότι θα κρινόταν στις λεπτομέρειες. Μια φάση ήταν αρκετή για τη Δόξα στο 73΄ να καταφέρει να σκοράρει με τον Βασιλείου Κ., κρατώντας με σχετική ευκολία το αποτέλεσμα μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Τελικό 1-1.

Διαιτητής ο κ. Μελτζανίδης (άριστος), βοηθοί οι κ.κ. Παπαδάκης – Γκόγκος (αλάνθαστοι).

Δόξα Βρυσακίου (Κίτσας Ευγ.): Μαραγκός, Κίτσας Θ., Κίτσας Ευγ., Βασιλείου Η., Μπουκλάς Γ. (57΄ Μπουκλάς Γ.), Τζέπης, Κίτσας Π. (26΄ Μαραγκός Α.), Μαρτζέλος, Βασιλείου Κ., Χασάν, Κίτσας Κ.

ΑΕ Αλεξάνδρειας (Γρηγορόπουλος): Κύρου, Κούκλας Π., Μουρατίδης, Ματράκας, Κίτσας Ελ., Τσαντεκίδης, Κούκλας Αρ., Αθανασιάδης (35΄ Λέκκας), Κίτσας Χρυσ. (90΄ Παναγιωτίδης), Πιτσάβας, Πιπιλιάρης (78΄ Αναστάσης).

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Ζ ΒΡ ΑΛ1 Ζ ΒΡ ΑΛ2 Ζ ΒΡ ΑΛ3 Ζ ΒΡ ΑΛ4 Ζ ΒΡ ΑΛ5 Ζ ΒΡ ΑΛ6 Ζ ΒΡ ΑΛ7 Ζ ΒΡ ΑΛ8 Ζ ΒΡ ΑΛ9 Ζ ΒΡ ΑΛ91 Ζ ΒΡ ΑΛ92 Ζ ΒΡ ΑΛ93 Ζ ΒΡ ΑΛ94 Ζ ΒΡ ΑΛ95 Ζ ΒΡ ΑΛ96 Ζ ΒΡ ΑΛ97 Ζ ΒΡ ΑΛ98 Ζ ΒΡ ΑΛ99

Προηγούμενο άρθροΒ ΕΠΣ Ημαθίας/1ος όμιλος (1η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΓεωγραφική κατανομή των 1.165 κρουσμάτων κορονοϊού που ανακοίνωσε σήμερα ο ΕΟΔΥ