Δόξα Βρυσακίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 1 – 0. Κέρδισε το ντέρμπι η Δόξα και παρέμεινε πρώτη – Βίντεο-Φωτο

Ένα γκολ του Αλέξανδρου Μαραγκού στο 17’ που προήλθε από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι,  ήταν αυτό που έκρινε την σημερινή αναμέτρηση Δόξας Βρυσακίου και ΑΕ Αλεξάνδρειας στο σημαντικότερο παιχνίδι των play-off του 1ου ομίλου της Γ’ Ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Ημαθίας.

Το πέναλτι κέρδισε ο Γιώργος Μπουκλάς στο 16’,  όταν ο διαιτητής Παζαρτζικλής  είδε επαφή με τον  Μουταφίδη  και υπέδειξε την παράβαση. Στο πρώτο ημίχρονο η  Δόξα Βρυσακίου είχε το momentum του παιχνιδιού πετυχαίνοντας μάλιστα  και το γκολ που την έβαλε σε θέση οδηγού. Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν η Αλεξάνδρεια ανέβασε στροφές έχασε αρκετές ευκαιρίες με μοιραίο παίκτη αυτή την φορά τον Τσιώμο, ο οποίος δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα και έτσι ο τελικός δείκτης του σκορ  διαμορφώθηκε σε 1-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι μοιράζονται την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την ΑΕ Καβασίλων.

Διαιτητής ο κος Παζαρτζικλής με βοηθούς τους κ.κ. Χαλατζιούκα , Ασβεστάρα.

Δόξα Βρυσακίου

Μαρτσέλος, Κίτσας Ε., Μαραγκός Κ., Τζέπης Χ., Μαραγκός Α., Τζέπης Ι., Μπουκλάς Γ., Κίτσας Δ., Βασιλείου Η.(62’ Ζωγράφος), Κίτσας Χ.(76’ Στεργιόπουλος), Κίτσας Ζ.

ΑΕ Αλεξάνδρειας

Αθανασιάδης  Μουταφίδης  Μυλώσης Τουτουντζίδης, Τσορακλίδης,  Παπαδόπουλος Α., Κίτσας Β.(76’ Δεμερτζίδης), Κίτσας Π.(80’ Ευαγγέλου), Τσιώμος, Πιπιλιάρης(62’ Παπακωνσταντίνου), Τόζογλου.

BRYS ALX 1 BRYS ALX 2 BRYS ALX 3 BRYS ALX 4 BRYS ALX 5 BRYS ALX 6 BRYS ALX 7 BRYS ALX 8 BRYS ALX 9 BRYS ALX 10 BRYS ALX 11 BRYS ALX 12 BRYS ALX 13 BRYS ALX 14 BRYS ALX 15 BRYS ALX 16 BRYS ALX 17 BRYS ALX 18 BRYS ALX 19 BRYS ALX 20 BRYS ALX 21 BRYS ALX 22 BRYS ALX 23 BRYS ALX 24

Προηγούμενο άρθροΒ ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος: Αποτελέσματα – Βαθμολογία (18η αγ.)
Επόμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Αστραπή Μεσοποταμίας 2 – 1. Νίκη παραμονής για τον Μέγα – Βίντεο-Φωτο