Δόξα Λιανοβεργίου- Ατρόμητος Διαβατού 4-3. Κέρδισε και κλείδωσε την παραμονή η Δόξα. – Βίντεο -Φώτο

Η Δόξα παίζοντας καλύτερα  στο Β’ ημίχρονο κατάφερε να επιβληθεί του Ατρόμητου Διαβατού με 4-3 και κλείδωσε  ουσιαστικά  την παραμονή  της στην Α1.

Η ομάδα του Σάκη Παγγούρα καταφερε να εκμεταλλευτεί τις πολλές απουσίες που είχε ο Ατρόμητος Διαβατού και επικράτησε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Το σκορ για την ομάδα της Δόξας άνοιξε στο 15ο λεπτό με τον Κίρτσογλου ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Τζέπη και με πλασέ έκανε το 1-0. Ένα τέταρτο αργότερα  ο Παγγούρας με δυνατό σουτ έκανε το 1-1 εκμεταλλευόμενος σέντρα από αριστερά του Ζερδαλή.

Το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Στην επανάληψη στο 54  ο  Καραπατσάς με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη  περιοχή έδωσε ξανά την πρωτοπορία στους γηπεδούχους . Δύο λεπτά αργότερα ο Δαλήγκαρος με απευθείας εκτέλεση φάουλ  έφερε το το παιχνίδι στα ίσια. Τα δύο γκολ του Κίρτσογλου στο 65’ και στο 70’ έδωσαν αέρα νίκης στη Δόξα  Λιανοβεργίου ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 89ο λεπτό με τον Παγγούρα.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η νίκη της ομάδας του Σάκη Παγγούρα  ήταν δίκαιη καθώς  έπαιξε καλύτερο ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχοντας αρκετές απουσίες στην συνθέση τους δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να θυμίσουν την ομάδα που είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΑΕ Αλεξάνδρειας.

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης ο κος  Λαζάρου με βοηθούς τους κ.κ  Χριστοδούλου και Πίτο.

Δόξα Λιανοβεργίου

Καραλάζος, Καραπατσάς, Παπαδόπουλος, Νουσιόπουλος, Τόζογλου Π., Κίρτσόγλου Μπαντής, Σουρλόπουλος  Κωστόπουλος Γερόπουλος , Τζέπης

Ατρόμητος Διαβατού

Νικολαΐδης, Μουρατίδης, Δαλίγκαρος  , Κλάψης, Παγγούρας , Λιολιόπουλος, Αρβανιτίδης Ζερδαλής , Μανιόπουλος, Βοργιατζίδης, Τσιολάκης.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ – δηλώσεις του αγώνα στο βίντεο:

DSC05807DSC05808DSC05811DSC05812DSC05813 1DSC05814DSC05815 1DSC05816DSC05818DSC05823DSC05824DSC05827DSC05830DSC05831DSC05832DSC05833DSC05837DSC05842DSC05845DSC05846DSC05847

Προηγούμενο άρθροΤρίκαλα – Αχιλλέας Νάουσας 4-0 – Εύκολο απόγευμα για τους πρωτοπόρους – (βίντεο-φωτο)
Επόμενο άρθροΑλεξάνδρεια: Επέστρεψε σήμερα από την Αυστρία με τρία μετάλλια ο Νίκος Τουλίκας! – (βίντεο-φωτο)