![DSC02231](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/06/DSC02231-696x522.jpg)
Τη σημερινή ηλιόλουστη ημέρα απόλαυσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Πλατέος, συμμετέχοντας σε πλήθος διασκεδαστικών δραστηριοτήτων και παιχνιδιών στην εκδήλωση για τη λήξη της φετινής σχολικής χρονιάς.
![Αγαθούλα Γεωργιάδου 1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/10/Αγαθούλα-Γεωργιάδου-1-150x150.jpg)
Το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου και η γυμνάστρια κ. Ελένη Λεωνίδα μαζί με τους μαθητές όλων των τάξεων παρουσίασαν στους γονείς που παραβρέθηκαν, χορούς όπως ο ικαριώτικος, ζεμπεκιά και κόνιαλι κλέβοντας τις εντυπώσεις. Τραγούδησαν και διασκέδασαν με την ψυχή τους με τα παιχνίδια όπως η τσουβαλοδρομίες, δρόμος δύο ατόμων με μπαλόνια, παιχνίδια ισορροπίας, αγώνας με μεγάλες μπάλες και πολλά ακόμη.
Δείτε το πλούσιο ρεπορτάζ που ακολουθεί: