![Πανηγύρι-Αλεξάνδρειας](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/08/Πανηγύρι-Αλεξάνδρειας.jpg)
Αγαπητοί συμπολίτες,
Ξημέρωσε Δεκαπενταύγουστος, γνωστός και ως το Πάσχα του καλοκαιριού για την ορθοδοξία μας.
Δεύτερη συνεχής χρονιά που η καθημερινότητά μας ανατρέπεται λόγω της πανδημίας. Δε θα σταθεί όμως εμπόδιο στο να ενώσουμε τις δεήσεις μας στην πλατυτέρα των ουρανών. Η Μεγαλόχαρη να στέκεται στο πλευρό όλων μας, σε κάθε ψυχική και σωματική μας δοκιμασία.
Χρόνια πολλά σε όλες και όλους μας και ιδιαίτερα στις εορτάζουσες και τους εορτάζοντες.
Παναγιώτης Γκυρίνης