![ημαθ 2](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/02/ημαθ-2-1.jpg)
Το χρυσό μετάλλιο και στο στυλ της ελληνορωμαϊκής κατέκτησε ο Άγγελος Αποστολίδης στο επίσημο πρωτάθλημα της Βυρτεμβέργης στις ηλικιακές κατηγορίες των παμπαίδων Α, Β και Γ το οποίο φιλοξενήθηκε το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου στο Tuttlingen.
Ο Αποστολίδης αγωνίστηκε στην κατηγορία των 60 κιλών όπου επικράτησε αήττητος και στο στυλ της ελληνορωμαϊκής. Με αυτή την διάκριση ο Αλεξανδρινός παλαιστής επανέλαβε την περσινή του διάκριση κατακτώντας το πρωτάθλημα και στα δύο στυλ.
Περισσότερα στον ΗΜΑΘΙΩΝΑ