![IMG_5260](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/12/IMG_5260.jpg)
Στον Ιερό Καθεδρικό Ναό του Αποστόλου Ανδρέου Kentish Τown λειτούργησε ανήμερα των Χριστουγέννων ο Σεβασμιώτατος Αρχιεπίσκοπος Θυατείρων και Μεγάλης Βρεταννίας κ. Νικήτας.
Συλλειτούργησαν ο Αρχιμ. κ. Χρυσόστομος Μιχαηλίδης, ο Οικονόμος κ. Χριστιανός Akselberg, ο Οικονόμος κ. Νικόλαος Κόκκινος και ο Αρχιδιάκονος κ. Γεώργιος Τσουρούς.
Εκκλησιάστηκαν μεταξύ άλλων ο Πρέσβης της Ελλάδος στο Ηνωμένο Βασίλειο κ. Ιωάννης Ραπτάκης, μετά της συζύγου αυτού, Γενικής Προξένου της Ελλάδος στην Κωνσταντινούπολη κ. Γεωργίας Σουλτανοπούλου.