Ατρόμητος Διαβατού – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0 – 7. Υγιεινός περίπατος για τον δικέφαλο. – βίντεο – φωτό

Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή αντίσταση από την ομάδα του Ατρομήτου, ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας πέτυχε εύκολη νίκη με το ευρύ 7-0 στο γήπεδο του Διαβατού.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Το ματς είχε μονόπλευρο ενδιαφέρον και αυτό ήταν από την πλευρά του ΠΑΟΚ, που ήθελε να περάσει αλώβητος και να επικεντρωθεί στο μεγάλο ντέρμπι του ερχόμενου Σαββάτου με την Αγκαθιά. Για την ομάδα του Διαβατού ήταν τυπική διαδικασία και ευκαιρία εμπειριών για τους νεαρούς του παίκτες, μιας και ο ιστορικός Ατρόμητος από του χρόνου θα αγωνίζεται στη Β΄ κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, με γκολ των Πετράι (18΄) και Πατατούκα (32΄). Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός και σημείωσε άλλα πέντε γκολ. Σκόρερς οι Πετράι (60΄), Αθανασιάδης (63΄), Κίτσας Θ. (65΄, 78΄) και Κούκλας Χρυσοβαλάντης (83΄).

Διαιτητής ο κ. Νατσιούρας, με βοηθούς τους κκ. Παζαρτζικλή και Ασβεστάρα.

Φώτο:

ATR DIAB PA AL 1 ATR DIAB PA AL 2 ATR DIAB PA AL 3 ATR DIAB PA AL 4 ATR DIAB PA AL 5 ATR DIAB PA AL 6 ATR DIAB PA AL 7 ATR DIAB PA AL 8 ATR DIAB PA AL 9 ATR DIAB PA AL 10 ATR DIAB PA AL 11 ATR DIAB PA AL 12 ATR DIAB PA AL 13 ATR DIAB PA AL 14 ATR DIAB PA AL 15

Προηγούμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 2 – 1. Με φοβερό άγχος η Νίκη.. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΚεραυνός Επισκοπής – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 0-3. Νίκησε δίκαια ο Μέγας και πέρασε στην 3η θέση. – Βίντεο-Φώτο