Ατρόμητοι Νέας Σάντας – Ίκαροι Γιαννιτσών Grammafarm 64-89

Το πρώτο εκτός έδρας ροζ φύλλο αγώνα κέρδισαν οι Ικαροι για το 2023 απέναντι στην ομάδα τον Ατρομητων Νέας Σάντας με τελικό σκορ 64-89. Στην πρώτη περίοδο οι Ίκαροι μπήκαν με διάθεση στον αγώνα και έλεγξαν τον ρυθμο (9-24). Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Ίκαροι συνεχίζουν στον ίδιο ρυθμο με πίεση σε όλο το γήπεδο και με σωστές αποφάσεις στην επίθεση καταφέρνουν να διευρύνουν την διαφορά (25-52). Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κοουτς Παπαδόπουλος δινει χρόνο σε όλους τους παίχτες που είχε στην διάθεσή του χωρις να επηρεάσει την διαφορά, καθώς παραμένει σε υψηλά επίπεδα (48-71). Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, έχει διαδικαστικό χαρακτήρα με τους Ικαρους να φτάνουν στην ευρεία νίκη με 64-89. Επόμενο παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο Έλλη Μυστακίδη με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών (21/1 στις 20:30).

Προηγούμενο άρθροΠαναγιώτης Δουδωνής: «Μια εγκληματική οργάνωση υπό το μανδύα πολιτικού κόμματος δρα ανενόχλητη εδώ και τρία χρόνια, αλλά η Κυβέρνηση νομοθετεί τελευταία στιγμή»
Επόμενο άρθροΑνδρέας Σπυρόπουλος: «Είναι πολιτική επιλογή της κυβέρνησης Μητσοτάκη να πληρώνει ο ελληνικός λαός και να κερδίζουν λίγοι και ισχυροί»