Αστέρας Τριποτάμου – Ερμής Τριλόφου 2-3. Πήρε κεφάλι ο Τρίλοφος.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο του Τριποτάμου ο Ερμής Τριλόφου πήρε μεγάλο διπλό και παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή.

Έτσι τώρα την επόμενη Κυριακή στο γήπεδο του Καμποχωρίου θα συναντηθούν η ΑΕΚ Καμποχωρίου με τον Τρίλοφο και θα φανεί κατά πόσο ο Τρίλοφος θα μπορέσει να διατηρήσει το απόλυτο. Το σημερινό παιχνίδι τα είχε όλα. Ρυθμό πάθος, ένταση, πέναλτι διαμαρτυρίες, αγωνία για το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Τρίλοφος κατάφερε να πιάσει στον ύπνο τον Τριπόταμο και με το καλημέρα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 8’ με τον Παπαδημητρίου και στο 11’ με τον Κοτσαγκόγκο. Το ημίχρονο έληξε με 0-2 ενώ στην εκπνοή οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Τσανασίδη που απέκρουσε εντυπωσιασιακά ο Γιούλας.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τους χώρους και προσπάθησαν να βγουν στην κόντρα ενώ οι γηπεδούχοι ήταν φλύαροι στην τελική προσπάθεια. Στο 73’ ο Τρίλοφος με τον Στογιάννο έκανε το 0-3 και εκεί φάνηκε ότι κλείδωσαν το παιχνίδι αλλά ο Τριπόταμος είχε διαφορετική άποψη.

Με δύο γκολ των Τσανασίδη, Τσιρέλα στο 77’ και 84’ ξαναμπήκαν στο παιχνίδι και διεκδίκησαν τον βαθμό της ισοπαλίας μέχρι το τέλος.

Αστέρας Τριποτάμου

Συμπεθέρης, Ρηγόπουλος(63’ Ιακωβίδης), Τσακιράκης, Τσιρέλας, Νικολαΐδης Θ. , Λαζαρίδης, Τσανασίδης, Μαραγκός, Κατσκαβελης, Νικολαΐδης Λ.,

Ερμής Τριλόφου

Γιούλας Παπαδόπουλος, Μπύρνας, Πετεινάρης(23’ Βασιλειάδης) , Αντωνίου, Βασιλειάδης Χαλίλι Κουϊρουκίδης Παπαδόπουλος Κοτσαγκόγκο, Στογιάννος, Αθανασιάδης.

Φώτο:

DSC 0011 4DSC 0012 4DSC 0013 2DSC 0014 3DSC 0015 6DSC 0017 5DSC 0021 3DSC 0022 2DSC 0023 3DSC 0024 4DSC 0026 5DSC 0027 4DSC 0030 2

Προηγούμενο άρθροΑθλητική Ακαδημία Τρικάλων – Δόξα Κυψέλης 1-0. – βίντεο-φωτο
Επόμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΑΟ Καρδίας 1-0. Δείτε το “χρυσό” γκολ του Γκόγκιτς!