ΑΣΦ Αλεξάνδρειας – Αγροτικός Αστέρας 1-1. Σοκ στο 86′ για τον Φίλιππο! – βίντεο-φωτο

Τη νίκη μέσα από τα χέρια της έχασε σήμερα η ομάδα του Φιλίππου Αλεξάνδρειας στο παιχνίδι με τον Αγροτικό Αστέρα.

Ρεπορτάζ: Βασίλειος  Κοσμάς Γκίνης

Έναν αγώνα που σε γενικές γραμμές οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά ανώτεροι χάνοντας πολλές μεγάλες ευκαιρίες. Στο πρώτο ημίχρονο σαφώς ανώτερη η Αλεξάνδρεια έχασε τρεις-τέσσερις σπάνιες ευκαιρίες για γκολ. Κατάφερε μάλιστα να ανοίξει σχετικά γρήγορα το σκορ.

Μόλις στο 13′ ο Σκοπελίτης με περίτεχνο σουτ μέσα από την περιοχή έπειτα από σύγχυση στην άμυνα του Αστέρα έγραψε το 1-0. Στην επανάληψη οι παίκτες του Κώστα Παπαδόπουλου φάνηκαν κουρασμένοι και προσπάθησαν να διαχειριστούν το αποτέλεσμα, χωρίς να κινδυνεύουν ιδιαίτερα από τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων.

Επειδή όμως η μπάλα τιμωρεί, σε ένα “τσαφ” του Δημητρίου στο 86′, η μπάλα στρώθηκε ιδανικά στον Μαντζίρη που ισοφάρισε σε 1-1, παγώνοντας τους φιλάθλους που γέμισαν το ΔΑΚ Αλεξάνδρειας. Τελικό αποτέλεσμα 1-1..

Δείτε φάσεις και γκολ στο ρεπορτάζ που ακολουθεί.

Δείτε φάσεις και γκολ του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

DSC01115DSC01117DJI02394 1DSC01130DJI02393 1DSC01131DJI02376 1DSC01141DJI02381 1DSC01147DJI02383 1DSC01158DSC01159DSC01162 1DSC01167DSC01168ASF EYOSM GOAL

Προηγούμενο άρθροΑποτέλεσματα και βαθμολογία του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.
Επόμενο άρθροΑΠΕ Λαγκαδά – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 3-3. Από την κόλαση στον παράδεισο ο Μέγας! – βίντεο φωτό