Άρης Παλαιού Σκυλιτσίου -ΑΕ Σχοινά 3-2.Με το δεξί ξεκίνησε ο Άρης – (Βίντεο φώτο δηλώσεις )

Σε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι που έγινε κάτω από αφόρητη ζέστη ο Άρης Παλαιού Σκυλιτσίου ξεκίνησε με το δεξί στην πρεμιέρα της Α2 ΕΠΣ Ημαθίας κερδίζοντας την αξιόμαχη ομάδα της ΑΕ Σχοινά με 3-2.

Οι γηπεδούχοι με το καλημέρα άνοιξαν το σκορ στο 2’ με κεφαλιά του Μουρτζίλα ενώ στο 15’ ο Κωτούλας με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το παιχνίδι στα ίσια . Στο 25’ ο Πατσιαβούρας με δεξί πλασέ έδωσε ξανά την πρωτοπορία στον Άρη και με αυτό το σκορ τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της ΑΕ  Σχοινά έχασε στο 35’ την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Καραμήτσος με πολύ δυνατή κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Μαυρόπουλου.

dsc08344
ΑΡΗΣ Παλαιού Σκυλιτσίου

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και στο 52’ με τον Σεβαστιάδη κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν ενώ αμέσως μετά έχασαν και άλλες ευκαιρίες για να προηγηθούν στο σκορ. Από το δεύτερο μισό του Β ’ημιχρόνου η ομάδα του Άρη πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων πίεσε  πολύ τους φιλοξενούμενους και στο 77’ με πέναλτι του Πατσιαβούρα πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και κατάφερε να την διατηρήσει μέχρι το τέλος.

dsc08343
ΑΕ Σχοινά

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι οι φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο παρακολούθησαν  ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που και οι δύο ομάδες ήθελαν να το κερδίσουν αλλά ο Άρης έδειξε ότι το ήθελε περισσότερο ενώ η ομάδα της ΑΕ Σχοινά έδειξε πολλές αμυντικές αδυναμίες στο σημερινό παιχνίδι και ο Τριαντάφυλλος Παπακωνσταντίνου θα πρέπει να δουλέψει πάνω σε αυτό το κομμάτι .

Άρης Παλαιού Σκυλιτσίου: Μαυρόπουλος, Μελιόπουλος, Τάνης, Μουρτζίλας, Νικολαΐδης, Πατσιαβούρας, Δαρδακούλης, Τόπης, Ανδρέου, Τουτουντζίδης, Ρηγόπουλος .

ΑΕ Σχοινά: Παρταλίδης, Κίτσας, Πατρίκας, Σιτσάνης, Κιστογλίδης, Μπενίσκος, Κρουστάλλης, Σεβαστιάδης, Κασλαμάς, Καραμήτσος, Μαραγκός.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

dsc08336dsc08338dsc08341s5670001s5670002s5670006s5670007s5670008s5670009s5670011s56700112s56700113

Προηγούμενο άρθροΑγκαθιά-Αστέρας Αλεξάνδρειας 1-0 Πρεμιέρα με αγχωτική νίκη.. (δηλώσεις Δ. Μοσχώβη, Α. Παναγιωτόπουλου) Βίντεο
Επόμενο άρθροΑστυνομικός τραυματίστηκε θανάσιμα από πυροβόλο όπλο, σοβαρά τραυματίστηκε η φίλη του