Άρης Παλαιοχωρίου-Π.Ν. Αράχου 1-2. Στο 89΄ πήραν τη μεγάλη νίκη οι Πόντιοι! – βίντεο-φωτο

Μεγάλη νίκη για την Ποντιακή Νεολαία Αράχου σήμερα το απόγευμα μέσα στην έδρα του Άρη Παλαιοχωρίου με σκορ 2-1, χάρη σε γκολ που σημειώθηκε ένα λεπτό πριν την εκπνοή της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Το γειτονικό ντέρμπι άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Άρη, που άνοιξε το σκορ μόλις στο 11΄ με τον Ατανάσοφ. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με λιγοστές ευκαιρίες και μία ελαφρά υπεροχή των γηπεδούχων. Παρόλα αυτά στο 28΄ ο Άραχος κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Σιδηρόπουλου. Η επανάληψη κύλησε αμφίρροπα, με τους φιλοξενούμενους αρκετά ανεβασμένους και τον Άρη να χάνει δύο πολύ καλές ευκαιρίες.

Η ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους και η λύτρωση αντίθετα για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 89΄, όταν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χατζηβασιλειάδη έγινε το 1-2, σκορ με το οποίο ο Άραχος κράτησε το απόλυτο των νικών στην κούρσα του πρωταθλήματος.

Δείτε βίντεο και εικόνες

Δείτε φάσεις -γκολ του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

DSC06401DSC06402DSC06403DSC06404DSC06405DSC06412DSC06438DSC06439DSC06440DSC06441DSC06442

Προηγούμενο άρθροΠροληπτική ανάκληση προϊόντων γιαουρτιού από την ΔΩΔΩΝΗ
Επόμενο άρθροΜ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας – Νίκη Αγκαθιάς 0-2 – Ξεπέρασε άλλο ένα δύσκολο εμπόδιο η Νίκη. -Φωτο – βίντεο – δηλώσεις προπονητών