Άρης Παλαιοχωρίου – Μακροχώρι 1 – 0. Σε ανοδική πορεία ο Άρης. Αξιόμαχο το Μακροχώρι.- βίντεο – φωτό

Σκοράροντας με πέναλτι του Κούκλα στο 82΄, ο Άρης Παλαιοχωρίου κατέκτησε τους πολύτιμους τρεις βαθμούς απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Μακροχωρίου επικρατώντας με 1-0.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργος Γκιώνης

Το παιχνίδι είχε φάσεις εκατέρωθεν, με τις δύο ομάδες να χάνουν ο μεν Άρης από μία κλασική φάση για γκολ σε κάθε ημίχρονο, το δε Μακροχώρι απείλησε ιδιαίτερα με δύο καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο.

Με αυτή του τη νίκη ο Άρης έπιασε την Αγία Μαρίνα στην 4η θέση της βαθμολογίας και ταξιδεύει την επόμενη αγωνιστική με αναπτερωμένο ηθικό στην Επισκοπή, για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Κεραυνό. Η νεανική ομάδα του Μακροχωρίου συνεχίζει την αξιόλογη πορεία της σταθερά στη μέση του βαθμολογικού πίνακα και την επόμενη αγωνιστική έχει επίσης δύσκολο εκτός έδρας ματς, μέσα στο Ροδοχώρι.

Φώτο:

PALIOX MAKROX 1PALIOX MAKROX 2PALIOX MAKROX 3PALIOX MAKROX 4PALIOX MAKROX 5PALIOX MAKROX 6PALIOX MAKROX 7PALIOX MAKROX 8PALIOX MAKROX 9PALIOX MAKROX 10PALIOX MAKROX 11PALIOX MAKROX 12PALIOX MAKROX 13PALIOX MAKROX 14PALIOX MAKROX 15PALIOX MAKROX 16PALIOX MAKROX 17PALIOX MAKROX 18PALIOX MAKROX 19PALIOX MAKROX 20PALIOX MAKROX 21PALIOX MAKROX 22PALIOX MAKROX 23PALIOX MAKROX 24PALIOX MAKROX 25

Προηγούμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Άρης Παλαιοχωρίου 0 – 1. Σφίγγει ο κλοιός για τον Μέγα, ξανά στην κορυφή ο Άρης. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΓΑΣ Κοπανός – ΑΕ Χαρίεσσας 2-0. Δίκαια νίκη του ΓΑΣ. Δεν μπήκε στο παιχνίδι ή Χαρίεσσα.- Βίντεο – Φώτο