Άρης Παλαιοχωρίου- Αστέρας Αλεξάνδρειας 1-0. Κέρδισε και πάει με καλή ψυχολογία στο μεγάλο ντέρμπι. – (Βίντεο -Φώτο )

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ ο Άρης Παλαιοχωρίου επιβλήθηκε του Αστέρα Αλεξάνδρειας με 1-0.

Στο Α’ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά  προσπάθησαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ στο 32’ με τον Καθρέπτη. Να σημειώσουμε ότι νωρίτερα το Παλαιοχώρι είχε δοκάρι με τον Ανάσταση.

Στο διάστημα του Α’ημιχρόνου το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με το σφύριγμα της λήξης να βρίσκει τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0. Στην επανάληψη το Παλαιοχώρι έτρεξε καθώς ήθελε να πετύχει και άλλο τέρμα για να κλειδώσει το παιχνίδι, αλλά ο Αστέρας είχε σωστή αμυντική διάταξη έκλεισε τους χώρους και με αντεπιθέσεις προσπάθησε να κτυπήσει στην κόντρα, αλλά οι παίκτες του ήταν φλύαροι  στην τελική προσπάθεια. Στο διάστημα αυτό οι γηπεδούχοι έχασαν σωρεία ευκαιριών και θα μπορούσαν να κλειδώσουν το παιχνίδι χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι  η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου κέρδισε δίκαια, ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και αν ήταν πιο εύστοχοι οι ποδοσφαιριστές της  θα μπορούσαν να πετύχουν μια άνετη νίκη.

Από την άλλη ο Αστέρας Αλεξάνδρειας μπήκε με σκοπό να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας δεν τα κατάφερε όμως καθώς μετά το τέρμα που δέχθηκε αν και απέμεναν 60’ αγώνα  δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Βασιλείου.

Διαιτητής ο κος Λαζάρου με βοηθούς τους κ.κ  Λαζάρου,  Νατσιούρα.

Άρης Παλαιοχωρίου

Βασιλείου , Γκίτσας(66’ Ατανάσωφ), Ταμπουράς,  Χατζόπουλος,  Πατρίκας, Τσάκαλος,  Σωτηράκης,  Τσιρίδης,  Αναστάσης( 46’ Λίτσι), Καθρέπτης,  Πλέσκας (80’ Μιχαηλίδης

Αστέρας Αλεξάνδρειας

Καψάλης,Μωραΐτης Γ, Κουτσιάδης, Μωραΐτης Δ.(33’ Κούκλας ), Παπαδόπουλος,  Κίτσας,  Αραπέλης , Μοσχώβης Δ.(46’  Μοσχώβης Στ.), Θεοδώρου ( 75’ Πατρίκας), Κουλουμπριτσίδης, Αναστάσης.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC05280DSC05282DSC05284DSC05286DSC05296DSC05299DSC05301DSC05302DSC05304DSC05308DSC05309DSC05315DSC05316

Προηγούμενο άρθροΠρωτάθλημα Παίδων ΕΚΑΣΚΕΜ: Άθλος Αλεξάνδρειας-Φίλιππος Βέροιας 47-56 «Εκπληκτικό ματς!» (βίντεο-φωτο)
Επόμενο άρθροΜελίκη – Πολύκαστρο 54-67 Ήττα σοκ του ΓΑΣ, που μπαίνει σε περιπέτειες! (βίντεο-φωτο)