Άρης Παλαιοχωρίου – ΦΑΣ Νάουσα 0-0. Το πολέμησε σαν «Άρης». Νωθρός ο ΦΑΣ – Βίντεο – Φώτο

Φωτιά στο πρωτάθλημα έβαλε η σημερινή  ισοπαλία του Άρη Παλαιοχωρίου με την πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα του ΦΑΣ Νάουσα. Ένα αποτέλεσμα που έφερε τα πάνω-κάτω στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, καθώς οι ομάδες που ακολουθούν τον πρωτοπόρο ΦΑΣ βρίσκονται πλέον σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Απόσογλου στάθηκαν σαν ίσοι προς ίσους με τους πρωτοπόρους σε όλο το παιχνίδι και αν ήταν πιο τυχεροί θα μπορούσαν να πάρουν ακόμα και τους  τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς δημιούργησαν πιο κλασσικές ευκαιρίες από αυτές του ΦΑΣ. Αντίθετα η ομάδα του Γιώργου Σγούρδα κινήθηκε σήμερα σε ρηχά νερά δεν δημιούργησε κραυγαλέες ευκαιρίες, ενώ φάνηκε να την επηρεάζει σημαντικά η κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου. Χαρακτηριστικό  του παιχνιδιού οι λίγες φάσεις και από τις δύο ομάδες με τον Άρη να έχει πιο σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Πιο σημαντικές στιγμές του α’ ημιχρόνου στο 11’  όταν ο Περηφανόπουλος μετά από εκτέλεση κόρνερ έπιασε γυριστό δεξί σουτ με την μπάλα να κτυπά πάνω στο σώμα του Γκιουλέκα που ευρίσκετο πάνω στην γραμμή του τέρματος. Στην φάση αυτή οι Ναουσαίοι ζήτησαν πέναλτι από τον διαιτητή που ήταν κοντά στην φάση και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Στο 40’  ο Ρογιάννης επιχείρησε σουτ από αριστερά μετά από σέντρα του Παντόπουλου με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Νομικού. Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στην επανάληψη η Νάουσα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες είχε την κατοχή ανάγκασε τους ποδοσφαιριστές του Άρη να οπισθοχωρήσουν και να προσπαθούν να βγουν στην κόντρα, με την πιο σημαντική στιγμή στο 84’ όταν Κουκουράκης Νίκου άλλαξαν την μπάλα με την τελευταίο να τροφοδοτεί τον Παντζαρτζίδη το δεξί του οποίου λίγο έξω από το ύψος της μικρής περιοχής απέκρουσε ο Θεοδωρίδης. Τρία λεπτά αργότερα ο Άρης έχασε την ευκαιρία να πάρει το ματς όταν η σέντρα του Σαρακατσιάνου από αριστερά έφερε την μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή ο Μιχαηλίδης έπιασε κεφαλιά την οποία απέκρουσε ο Νομικός. Ο Σαρακατσιάνος στο 58’ εκτέλεσε φάουλ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Νομικού. Αυτές ήταν και οι σημαντικότερες σε φάσεις του σημερινού παιχνιδιού.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η ισοπαλία κρίνεται δίκαιο σαν αποτέλεσμα, βεβαίως ο Άρης Παλαιοχωρίου δημιούργησε πιο κλασικές ευκαιρίες για γκολ, ενώ η ομάδα του ΦΑΣ εμφανίστηκε κατώτερη του αναμενομένου ήταν νωθρή, ενώ φάνηκε να την επηρεάζει η κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου.

Πολύ καλή η διαιτησία των Καραγκιζόπουλου, Χαλατζιούκα, Ρηγόπουλου.

Συνθέσεις

Άρης Παλαιοχωρίου

Θεοδωρίδης, Γκιουλέκας, Παντόπουλος, Βασιλείου, Νικολόπουλος, Βασιλείου, Νικολόπουλος(74’ Πέτγαζλης) , Χατζόπουλος, Μιχαηλίδης, Ατανάσοφ(90’ Νεστορόπουλος) , Μπακιρτζής(67’ Βεζυργιαννόπουλος) , Ρογιάννης(90’ Αρβανίτης) , Νεστορόπουλος.

ΦΑΣ Νάουσα

Νομικός, Παπακωνσταντίνου, Περηφανόπουλος, Δασκαλάκης(64’ Μάγγος) , Παντζαρτζίδης, Μαντώς, Λαμπριανίδης, Αργυρίου, Νίρλας, Κουκουράκης, Στογιάννης(46’ Νίκου) .

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ – δηλώσεις του αγώνα στο βίντεο:

Φωτο:

PAL NA 2 PAL NA 3 PAL NA 4 PAL NA 5 PAL NA 6 PAL NA 7 PAL NA 8 PAL NA 9 PAL NA 10 PAL NA 11 PAL NA 12 PAL NA 13 PAL NA 14 PAL NA 15 PAL NA 16

Προηγούμενο άρθροΜακροχώρι – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 0 – 1. Από την κόλαση στον παράδεισο χάρη στον ..σεληνιασμένο Άγγελο! – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια – Αετοί Βέροιας 69-64 (παρ). Ο ψυχωμένος ΓΑΣ μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή. – βίντεο – φωτό