Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΕ Χαρίεσσας 1 – 0. Ανώτερος στην επανάληψη ο Άρης, πήρε τη νίκη με τον ..Άρη (Μιχαηλίδη)! – βίντεο – φωτό

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη Παλαιοχωρίου που επιβλήθηκε 1-0 στο γήπεδό του της ομάδας της ΑΕ Χαρίεσσας.

ΒΑσίλης Γκίνης
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Κοσμάς Γκίνης

Έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν ολοκληρωτικά τα ηνία του αγώνα πιέζοντας την ομάδα της Χαρίεσσας. Το νικητήριο γκολ του Άρη πέτυχε ο Άρης Μιχαηλίδης στο 55΄, όταν ξέφυγε μόνος του και πλάσαρε ψύχραιμα τον Ηλιάδη γράφοντας το 1-0, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτητής ο κ. Μαλούτας, με βοηθούς τους κκ. Καραϊωσήφ και Νησελίτη.

Άρης Παλαιοχωρίου: Κωνσταντινόπουλος, Ρογιάννης (72΄ Νατσικόπουλος), Γκατζίδης(62΄ Χατζόπουλος), Παντόπουλος, Νικολόπουλος, Χατζόπουλος (90΄ Χρυσάφης), Τσιρίδης, Γεωργίου, Μπακιτρζής, Ατανάσοφ, Μιχαηλίδης (84΄ Γιοβανόπουλος)

ΑΕ Χαρίεσσας: Ηλιάδης, Αμπαρλής (70΄ Δάτσης), Δελητζάκης, Λύτης, Ιωαννίδης, Δίντσης, Κοτσογιαννίδης, Φωτιάδης, Τουμαράς, Στογιάννης, Δημητρούσης.

Φώτο:

PALIOX 1PALIOX 2PALIOX 3PALIOX 4PALIOX 5PALIOX 6PALIOX 7PALIOX 8

Προηγούμενο άρθροΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2 – 5. Μια ανάσα από την κορυφή ο δικέφαλος. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΜακροχώρι – Νίκη Αγκαθιάς 0 – 0. Πρώτη φορά δεν σκόραρε η Νίκη, που νιώθει πλέον την ανάσα του ΠΑΟΚ. – βίντεο – φωτό