Άρης Π. Σκυλιτσίου – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 1-2. Επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα. – βίντεο-φωτο

Επανήλθε στις νίκες μετά την άσχημη παρένθεση της Μελίκης ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος, επικρατώντας με 2-1 μέσα στο Παλαιό Σκυλίτσι επί του τοπικού Άρη. Οι παίκτες του Σάκη Παγγούρα μπήκαν αποφασιστικά στο γήπεδο, πέτυχαν δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο του αγώνα και γενικά ήταν οι κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο.

Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Μόλις στο 5΄ο Χαλβατζής έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Ζερδαλή άνοιξε το σκορ για το Πλατύ. Στο 16΄ ο Καραντουλαμάς εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του γκολκίπερ του Άρη έπειτα από σουτ του Ζερδαλή και από κοντά σημείωσε το 0-2. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια για να διευρύνουν κι άλλο το υπέρ τους σκορ, ενώ ένα ακόμη δοκάρι είχαν και στην επανάληψη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας έριξε στροφές, με την ομάδα του Γιάννη Νούσιου να προσπαθεί να μπει στο παιχνίδι. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ στο τελικό 1-2, με ένα παλικαρίσιο γκολ του Μουρτζίλα που μπήκε σφήνα στην άμυνα του Πλατέος και πλάσαρε ψύχραιμα τον Μουσκεφτάρα.

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Μαλούτας.

Φώτο:

SKILITSI PLATY 1SKILITSI PLATY 2SKILITSI PLATY 3SKILITSI PLATY 4SKILITSI PLATY 5SKILITSI PLATY 6SKILITSI PLATY 7SKILITSI PLATY 8SKILITSI PLATY 9SKILITSI PLATY 10

Προηγούμενο άρθροΠαραίτηση του Ν. Αναστασόπουλου από τον πάγκο του Φίλιππου Αλεξάνδρειας. Τί δήλωσε
Επόμενο άρθροΦΑΣ Νάουσα – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-0. Πρεμιέρα του Β’ γύρου με νίκη για τον ΦΑΣ. – Βίντεο – φώτο