Απόλλων Κρύας Βρύσης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-1. Δεύτερη σερί νίκη και μόνος στη κορυφή ο “Πρίγκηπας του Κάμπου” – Βίντεο – Φώτο

Το γκολ που πέτυχε ο Καράμπελας στις καθυστερήσεις (90’+5′) του παιχνιδιού, χάρισε το πολύτιμο τρίποντο στους γηπεδούχους, οι οποίοι με τη νίκη αυτή παρέμειναν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με έξι βαθμούς.

Ρεπορτάζ – Κάμερα: Στέλιος Νίκας – Περιγραφή: Νίκος Λιολιόπουλος

Ο δυνατός αέρας που επικράτησε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων, με τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης να τον έχει κόντρα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Τσερρίκου στο 10′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Δημήτρη Βοτάρη, ενώ στο 31′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Χιμολλάρι και άλλες ευκαιρίες για να μπορέσουν να πετύχουν την ισοφάριση, ενώ στο 40′ ο Καράμπελας σημάδεψε το δοκάρι και μαζί την ευκαιρία να δώσει στην ομάδα του προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Παυλίδη στο 43′ να κλείνει τον κύκλο των χαμένων ευκαιριών για τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι παρότι ειχαν κόντρα τον άνεμο έφτασαν στην ισοφάριση στο 54’ με κεφαλιά του Χατζηλιάδη, καθώς μπήκαν καλύτερα στην επανάληψη βαζοντας δύσκολα στους γηπεδούχους. Στο 80′ οι γηπεδούχοι ειχαν δοκάρι μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο τέλος πίεσαν και καταφεραν με τον Καράμπελα στο 95′ να πετύχουν το τέρμα και τη νίκη που τους διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής , ένα αποτέλεσμα που πανηγυρίστηκε έξαλλα από όλους τους φίλους των γηπεδούχων.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ  Χρυσέλης (Χαλκιδικής), Κλεισιάρης, Χρυσανίδης (Μακεδονίας)

Απόλλων Κρ. Βρύσης (Δημήτρης Βοτάρης): Δομουκτσίδης, Πλατσιώτας, Κοτσίνης, Γιαλαμούδης, Ιωσηφίδης, Ξανθόπουλος, (68’ Χατζηαλεξιάδης), Τσερρίκου, Καράμπελας, Τσάνι, Ταουσάνης, Τζήμας, (84’ Δεληχατζής).

ΠΑΟΚ Κρηστώνης (Βασίλης Παμπορίδης): Ναθαναηλίδης, Διαμαντόπουλος, Χιμολλάρι, (64’ Σαμαράς), Μιτρέφσκι, (89’ Γκιούσι), Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος, (76’ Κυρανάς), Αϊβάζης, Μαρμαρίδης, Παυλίδης, Χατζηλιάδης, Κούλαλης, (89’ Χατζηγεωργίου).

DSC 0002 DSC 0003 DSC 0006 DSC 0007 DSC 0009 DSC 0013 DSC 0015 DSC 0016 DSC 0019 DSC 0021 DSC 0023 DSC 0024 DSC 0025 DSC 0027 DSC 0029 DSC 0030 DSC 0034 DSC 0035 DSC 0036

Προηγούμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας – ΠΑΣ Αμβρακικός 1-1. Πέταξε άδικα δύο βαθμούς η Αλεξάνδρεια – Βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΟλοκληρώθηκαν έργα αστικής αναζωογόνησης προϋπολογισμού 419.967 ευρώ με χρηματοδότηση από το «Πράσινο Ταμείο» σε Κονταριώτισσα, Λιτόχωρο, Νέο Παντελεήμονα και Νέους Πόρους