Απόλλων Κρύας Βρύσης-Κιλκισιακός 1-1 – Μπορούσε τη νίκη ο Απόλλωνας – Βίντεο – φωτό

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν στο Στάδιο Κρύας Βρύσης ο τοπικός Απόλλων και ο Κιλκισιακός.

Ένα αποτέλεσμα που αφήνει σίγουρα ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους που από το δεύτερο μισό της επανάληψης έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, λόγω δεύτερης κάρτας του Ραφαελίδη στο 72′. Οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν δεύτερο γκολ. Το πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά μοιρασμένο, με τον Κιλκισιακό να έχει την κατοχή μπάλας, αλλά τον Απόλλωνα να απαντά με φαρμακερές αντεπιθέσεις. Ο Ιωσηφίδης μάλιστα με ωραία κεφαλιά ψαράκι έπειτα από κόρνερ του Τζήμα άνοιξε στο 32′ το σκορ. Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Ο Απόλλων στο 8′ με τον Τσάνι και ο Κιλκισιακός στο 29′ με τον Τσακιρίδη. Στο 31′ ο Σουπιάδης από ευνοϊκή θέση σούταρε ελάχιστα άουτ.

Ημίχρονο 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη τους μεγάλη φάση. Ήταν το 50′ και σκόρερ ο σέντερ φορ Τσακιρίδης. Στο 72′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο στόπερ Ραφαελίδης. Στα εναπομείναντα λεπτά ο Απόλλων πίεσε ασφυκτικά επιζητώντας τη νίκη, αλλά δεν κατάφερε να τρυπήσει τη μαζική άμυνα της Κιλκισιώτικης ομάδας.

Τελικό 1-1.

Διαιτητής ο κ. Γιαννάκος, βοηθοί οι κ.κ. Παντικίδης και Τσακιρόπουλος άπαντες της Ένωσης Μακεδονίας.

Απόλλων Κρύας Βρύσης (Δ. Βοτάρης): Δουμουκτσίδης, Πλατσιώτας, Χαβιαρόπουλος (86′ Αλμαλής), Ρουγκάλας, Ιωσηφίδης, Χατζηαλεξιάδης, Τσερρίκου (55′ Ταουσιάνης), Καράμπελας, Τσάνι, Σουπιάδης (70′ Μπόατενγκ), Τζήμας.

Κιλκισιακός (Γ. Χατζηιωαννίδης): Αθανασίου, Κακουλίδης, Πολυζάς, Ραφαελίδης, Τότσκα, Πιπερτζής, Παπαδόπουλος, Τσακιρίδης (80′ Αγαπητός), Αγαθαγγελίδης (75′ Τσουφλίδης), Νικηφορίδης, Πορτοκαλάς (65′ Χουσεΐνογλου).

ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 1 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 2 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 3 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 4 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 5 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 6 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 7 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 8 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 9 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 10 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 11 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 12 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 13 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 14 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 15 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 16 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 17 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 18 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 19 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 20 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 21 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 22 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 23 ΚΡΒΡ ΚΙΛΚ 24

Προηγούμενο άρθροΒέροια 1960 – Μέγας Αλέξανδρος Τρίκαλων 8-0 – Επίδειξη δύναμης από τους γηπεδούχους – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Διαμαρτυρία για την διαιτησία του αγώνα με τον Τηλυκράτη Λευκάδας