Απόλλων Κρύας Βρύσης – ΑΣ Γιαννιτσά 5-0 – Μετέτρεψε το ντέρμπι σε ..περίπατο. – Βίντεο – φωτό

Παίζοντας φουλ επιθετικά από την έναρξη ως το τέλος, ο Απόλλων Κρύας Βρύσης “διέλυσε” με 5-0 τον ΑΣ Γιαννιτσά, στο σπουδαιότερο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣ Πέλλας.

Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης

Το ματς ουσιαστικά κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο όπου το σκορ διαμορφώθηκε σε 3-0 και με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο με την αποβολή του Σοφιανίδη από το 33′.

Το σκορ άνοιξε ο Τζήμας στο 22′ έπειτα από πάσα του Γιόνδη. Στο 27′ ο Τζήμας σημάδεψε με σουτ το δοκάρι. Στο 37′ και στο 40′ ο Γιόνδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Με το “καλησπέρα” στο 46′ ο Απόλλωνας πέτυχε το 4-0 με σκόρερ τον Γαβριηλίδη. Στη μοναδική ευκαιρία των Γιαννιτσών, ο Κώστογλου στο 67′ σημάδεψε το δοκάρι. Δοκάρι είχε και ο Σιταράς στο 67′ για την Κρύα Βρύσης. Το τελικό 5-0 σημείωσε ο Τσερίκου στο 77′ με πλασέ από κοντινή θέση.

Διαιτητής ο κ. Αργυρός, βοηθοί οι κ.κ. Δέλλιος και Χατζηλιόντας.

Απόλλων Κρύας Βρύσης (Δημήτρης Βοτάρης): Δουμουκτσίδης, Παπαδόπουλος (65′ Νήρας), Κουκούδας (21′ Πλατσιώτας), Σέρα, Γιαλαμούδης, Ξανθόπουλος, Τζήμας, Ταουσιάνης (65′ Σιταράς), Χατζηαλεξιάδης, Γαβριηλίδης (65′ Τσερίκου), Γιόνδης (46′ Σκαπέρδας).

ΑΣ Γιαννιτσά (Δημήτρης Τομπάζης): Δουλκερίδης (87′ Σιανής), Ασλανίδης,  Καράμπελας (46′ Ευσταθιάδης), Χαραλαμπίδης, Σαλονικίδης, Τσίτας, Σοφιανίδης, Κοσκερίδης, Κώστογλου, Καλαϊτζίδης, Χατζηστεφάνου.