Απόλλων Κρύας Βρύσης – Άρης Πηγών 4-1 – Μοναχικός καβαλάρης στην κορυφή ο “Πρίγκηπας του Κάμπου” – Βίντεο – φωτό

Τη γλυκιά μοναξιά της κορυφής στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής συνεχίζει να απολαμβάνει ο Απόλλων Κρύας Βρύσης, μετά και την ευρεία νίκη του 4-1 επί του Άρη Πηγών Καβάλας. Αξίζει να σημειωθεί πως ο “Πρίγκηπας του Κάμπου” είναι η μοναδική ομάδα και από τους τέσσερις ομίλους της Γ κατηγορίας, που διατηρεί το απόλυτο σε νίκες (4×3=12).

Το αποψινό ματς της Κρύας Βρύσης ήταν ένας χορταστικός από γκολ αγώνας, που αποζημίωσε με το παραπάνω τους φιλάθλους που γέμισαν το γήπεδο.

Πιο ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο με δύο γρήγορα γκολ εκατέρωθεν, με τους γηπεδούχους όμως να ξαναπαίρνουν την πρωτοπορία λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μισού του αγώνα.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας του Δημήτρη Βοτάρη κυριάρχησε πλήρως πετυχαίνοντας δύο ακόμη γκολ για το τελικό 4-1 σκορ. Ο Άρης Πηγών του Διονύση Μουτάκη έπαιξε ανοικτό ποδόσφαιρο δίχως να κλειστεί, γεγονός που μάλλον πλήρωσε με μια βαριά ήττα.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5′ ο Απόλλων με κοντινό σουτ του Τσάνι. Άμεση ήταν η απάντηση του Άρη που ισοφάρισε στο 9′ με κεφαλιά του Αλεξάντρε. Ο Ιωσηφίδης στο 37′ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους, οι οποίοι ζήτησαν πέναλτι στο 45′ σε πτώση του Τζήμα εντός περιοχής.

Σκορ ημιχρόνου 2-1.

Αρκετά πιο ώριμος στην επανάληψη ο Απόλλωνας, αφού διασφάλισε την άμυνά του πέτυχε άλλα δύο γκολ στο τρανζίσιον. Το 3-1 σημείωσε στο 61′ ο Τζήμας με δυνατό διαγώνιο σουτ. Το τελικό 4-1 πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Δεληχατζής. Σημαντικές ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ έχασαν οι Τζήμας στο 53′ και ο Καράμπελας στο 60′ και στο 82′.

Τελικό 4-1.

Διαιτητής ο κ. Τζάμος, βοηθοί οι κ.κ. Σιδερίδης και Κοκκαλένιος της Ένωσης Καστοριάς.

Απόλλων Κρύας Βρύσης (Βοτάρης): Δομουκτσίδης, Πλατσιώτας, Κοτσίνης(82′ Ρουγκάλας), Γιαλαμούδης, Ιωσηφίδης, Χατζηαλεξιάδης, Τσερρίκου (73′ Ταουσιάνης), Καράμπελας, Τσάνι (88′ Δεληχατζής), Πέλκας (82′ Χατζηδιαμαντής), Τζήμας.

Άρης Πηγών (Μουτάκης): Ευστρατίου, Διγκόζης (76′ Τσιτσιλικάρης), Φραγκούλης, Χασάνογλου, Γεωργακόπουλος, Θεοδωρόπουλος (46′ Μανίσογλου), Μπούτος, Λούκας (65′ Παπαδόπουλος), Αλεξάντρε (65′ Δεληγιαννίδης), Κούρτογλου, Τάσιος (86′ Μπογιατζόπουλος).

Δηλώσεις προπονητών και παικτών  στο βίντεο:

DSC 5659 DSC 5660 DSC 5661 DSC 5662 DSC 5663 DSC 5666 DSC 5667 DSC 5668 DSC 5671 DSC 5673 DSC 5675 DSC 5677 DSC 5678 DSC 5679 DSC 5680 DSC 5682 DSC 5683 DSC 5684 DSC 5685 DSC 5687 DSC 5689 DSC 5691

Προηγούμενο άρθροΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής-Εκλογές: Νικητής ο Ν. Ανδρουλάκης με 60,16%, στο 91,16 % των εκλογικών τμημάτων
Επόμενο άρθροΕγκαίνια της 19ης Γιορτής του Αγρότη & Κτηνοτρόφου από τον υφυπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης Χρήστο Κέλλα