Απόλλων Κρύας Βρύσης – ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-0. Το ντέρμπι κρίθηκε στις λεπτομέρειες. – Βίντεο – δηλώσεις προπονητών.

Ένα ντέρμπι γειτονικό με όλη τη σημασία της λέξης έγινε στο γήπεδο της Κρύας Βρύσης για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική. Και όπως τα περισσότερα τέτοια ματς έτσι και αυτό, ανάμεσα στον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης και την ΑΕ Αλεξάνδρειας κρίθηκε στις λεπτομέρειες που ήταν υπέρ των γηπεδούχων.

Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης – Αποτελέσματα: Γιάννης Καραγιάννης

Δύο σπουδαίες φάσεις είχε ολόκληρο το 90λεπτο, ένα δοκάρι και ένα γκολ. Στο 28′ σουτ βολίδα του Ταουσιάνη αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι του Τόλιου. Στο 51′ ο Γιόνδης ξέφυγε από τους αμυντικούς της Αλεξάνδρειας και έβγαλε την ασίστ στον Τζήμα, που μόνος απέναντι στον Τόλιο πλάσαρε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ.