Απόλλων Αγ. Γεωργίου – Μ. Αλεξ. Αγίας Μαρίνας 0-2. Μεγάλη νίκη με 2 γκολ – Βίντεο – Φώτο

Με δύο γκολ λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας κατάφερε να πετύχει σημαντική νίκη και να αναρριχηθεί στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Τα γκολ της μεγάλης νίκης του Μέγα πέτυχαν ο Niogawa στο89’με απευθείας κτύπημα φάουλ από το ύψος της σέντρας, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε τον πολύ δυνατό αέρα και κατάφερε να ξεγελάσει τον Ταϊλαχίδη ενώδύο λεπτά αργότερα ο Φραγγής με δυνατό σουτ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο του Μέγα Αλέξανδρου.

Να σημειώσουμε ότι ο Μέγας είχε και δοκάρι με τον Ντόγο σε απευθείας εκτέλεση φάουλ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι αν κάποια ομάδα δικαιούται σήμερα την νίκη αυτή ήταν ο Μέγας καθώς δημιούργησε πιο κλασικές ευκαιρίες για γκολ είχε δοκάρι και ένα τετ α τετ χαμένο όλα στο δεύτερο ημίχρονο.

Από την άλλη ο Απόλλων έδωσε μεγάλη προσοχή στον ανασταλτικό τομέα προσπάθησε να βγει στην κόντρα αλλά δεν δημιούργησε τις κλασσικές ευκαιρίες, πληνμιας στο δεύτερο ημίχρονο για να πετύχει κάποιο τέρμα ενώ ο δυνατός αέρας ήταν ανασταλτικός παράγοντας και για τις δύο ομάδες.

Διαιτητής ο κος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κ.κ Κελεσίδη, Χριστοδούλου.

Απόλλων Αγίου Γεωργίου

Ταϊλαχίδης, Λιάτσος, Σαντίνι, Πρόιος, Ορφανίδης, Roko(87’Τρούπκος), Τουλουμτζής, Γερμανός, Σπυρίδης, Σαρκαντζής,Πήκος.

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Λιακόπουλος, Πέγιος, Κολίτσης, Λιάπης, Αργυρόπουλος(88’Τηλκερίδης), Μουχτάρης(72’ Κελεσίδης), Niogawa, Κουβαρος(46’Ντόγος) , Συμεωνίδης, Τεπέτος Δημοσθένους.

Δείτε φάσεις – γκολ του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

DSC 0130
ΑΠΟΛΛΩΝ Αγίου Γεωργίου
DSC 0134 1
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Αγίας Μαρίνας

DSC 0138 1DSC 0140 1DSC 0141 1DSC 0142 1DSC 0144 1DSC 0145DSC 0148 1DSC 0151DSC 0152 1DSC 0153DSC 0155 1DSC 0156 1DSC 0158DSC 0160 1DSC 0163 1DSC 0164 1DSC 0166 1DSC 0167 1DSC 0170DSC 0172 1

Προηγούμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς – Δόξα Λιανοβεργίου 8-0. Το κοντέρ σταμάτησε στο οκτώ! – βίντεο – φώτο
Επόμενο άρθροΑΕ Σχοινά: Νέος προπονητής ο Δημήτρης Μπενίσκος