![WhatsApp Image 2021-01-16 at 09.34.07](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/01/WhatsApp-Image-2021-01-16-at-09.34.07-696x464.jpeg)
Αντιπροσωπεία της Ν.Δ. αποτελούμενη από τον Γραμματέα της Πολιτικής Επιτροπής Γιώργο Στεργίου, τον Γενικό Διευθυντή Γιάννη Μπρατάκο και τον Γραμματέα Διεθνών Σχέσεων & Ευρωπαϊκής Ένωσης και Βουλευτή Σερρών Τάσο Χατζηβασιλείου, συμμετέχει στις εργασίες του 33ου Συνεδρίου του Χριστιανοδημοκρατικού κόμματος της Γερμανίας (CDU).
Το Συνέδριο, το οποίο διεξάγεται το διήμερο 15 – 16 Ιανουαρίου για πρώτη φορά στην ιστορία του κόμματος εξ ολοκλήρου διαδικτυακά, θα ολοκληρωθεί με την εκλογή του νέου πρόεδρου του κόμματος.