![Φρέντι Μπελέρης - φωτ ΑΠΕ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/05/Φρέντι-Μπελέρης-φωτ-ΑΠΕ.jpg)
Νικητής αναδείχθηκε στις δημοτικές εκλογές για το δήμο Χειμάρρας, ο Φρέντυς Μπελέρης, ο οποίος έδινε μάχη σώμα με σώμα από την πρώτη κάλπη μέχρι και την τελευταία την 36η.
Επίσης στις εκλογές .στο δήμο Φοινίκης νικητής είναι ο υποψήφιος του Κόμματος των Ελλήνων για το Μέλλον (ΜΕΓΑ) σε συνασπισμό με το κυβερνών Σοσιαλιστικό Κόμμα, Ρωμαίος Τσάκουλης με 41% των ψήφων έναντι 29 % αντίστοιχα που πήραν οι δύο αντίπαλοί του.
Στο δήμο Δρόπολης νικητής με 80% των ψήφων είναι ο υποψήφιος του Σοσιαλιστικού Κόμματος, Δημητράκης Τόλης
ΑΠΕ - ΜΠΕ