Αλμωπός Αριδαίας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων φιλικό 0 – 1 – Βίντεο – φωτό

Δυνατό φιλικό αγώνα έδωσε σήμερα το απόγευμα ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων στην Αριδαία απέναντι στον τοπικό Αλμωπό.

Ο Γιώργος Ντάμτσιος επέλεξε να αρχίσει το παιχνίδι με τους νεαρούς του παίκτες που ομολογουμένως έδειξαν πολύ καλά δείγματα. Στην επανάληψη ο κόουτς του Μέγα άλλαξε όλη την ενδεκάδα χρησιμοποιώντας τους έμπειρους ποδοσφαιριστές του οι οποίοι στάθηκαν εξίσου καλά απέναντι στον γηπεδούχο Αλμωπό. Κατάφεραν μάλιστα να σκοράρουν ένα τέρμα στην αρχή της επανάληψης, το οποίο και έκρινε τελικά το παιχνίδι.

Από την άλλη η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη φάνηκε ομοιογενής και με καλή κυκλοφορία στο παιχνίδι της, δείχνοντας όμως αδυναμία στην τελική προσπάθεια. Να σημειώσουμε ότι ο Αλμωπός είχε τρία δοκάρια!

Στο 17′ κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο Κουκουράκης απρεπή συμπεριφορά. Δοκάρι για τον Αλμωπό  Αριδαίας στο 35′ έπειτα από δυνατό σουτ Μεντή.

Μστοε την έναρξη της επανάληψης και στο 47′ ο δαιμόνιος Γιώργος Κίτσας αναστάτωσε την άμυνα των γηπεδούχων, με τον Παπαδόπουλο να εκμεταλλεύεται τη σύγχυση και με σουτ εντός περιοχής να ανοίγει το σκορ. Άλλα δύο δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι με τον Λάζαρο Ελευθεριάδη στην επανάληψη με το σκορ όμως να παραμείνει 0-1 έως το τέλος του αγώνα.

Διαιτητής της συνάντησης ο κ.  Γ. Κυριακίδης, με βοηθούς τους κκ Θ. Κυριακίδη και Παρούτογλου.

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κιουλτζοπουλος, Θορια, Σαμαρόπουλος, Πολύζος, Ελευθεριάδης Γ, Μεντής, Πετρίδης, Μεντί, Χαρίσης, Τσόλκας (αρχική ενδεκάδα), Ελευθεριάδης Λ, Πετρόφ, Ζαχαράκης, Μουλάς, Μιχαηλίδης, Αναστασιάδης, Μποζίνης, Σίσκος, Γκάζι, Στογιαννίδης, Παρούτογλου, Σιδηρόπουλος, Λέντι.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος,Μπουτάνι, Βλάχος, Μηνούδης, Τσουλχάς, Τσιρίδης, Κουκουράκης, Περπερίδης, Σαμαράς, Νασούφι, Καπετάνος (αρχική ενδεκάδα), Αραμπατζής, Κίτσας Ελ, Ποτουρίδης, Συμπεθέρης, Κίτσας Γ, Λυκούργος, Παπαδόπουλος, Δημητριάδης, Ρίζος, Παρσόπουλος.