![DSC02572](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/02/DSC02572-696x391.jpg)
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Στο κλειστό γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας έγινε σήμερα το πρωί ο τελικός αγώνας του σχολικού πρωταθλήματος μπάσκετ του Δήμου Αλεξάνδρειας.
Σε ένα αγώνα με όμορφο μπασκετικό θέαμα, η ομάδα του 2ου ΓΕΛ Αλεξάνδρειας επικράτησε αυτής του 1ου ΓΕΛ Αλεξάνδρειας με τελικό σκορ 50-40, βγαίνοντας πρωταθλήτρια των σχολείων του ομώνυμου Δήμου.
Θα ακολουθήσουν αγώνες του 2ου ΓΕΛ σε επίπεδο Νομού, απέναντι σε σχολικές ομάδες των Δήμων Βέροιας και Νάουσας.