![EKKL-BRAB-ALEX-(28)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/01/EKKL-BRAB-ALEX-28-696x391.jpg)
Πραγματοποιήθηκαν το βράδυ της Δευτέρας 29 Ιανουαρίου στον κατάμεστο από κόσμο Ι.Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου, οι βραβεύσεις των αριστούχων μαθητών των 1ου και 2ου Γυμνασίων Αλεξάνδρειας, κατά το εκπαιδευτικό έτος 2016-2017.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κκ Παντελεήμων που βράβευσε τους διακριθέντες μαθητές, όπως επίσης και οι δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης, ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Δημήτρης Ράπτης και ο αντιδήμαρχος Χαράλαμπος Βουλγαράκης.