![DSC08354](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/12/DSC08354-696x391.jpg)
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Το τοπικό παράρτημα του Ερυθρού Σταυρού Αλεξάνδρειας προχωρώντας σε μια ιδιαίτερη και αξιέπαινη ανθρωπιστική δράση, μοίρασε δώρα σε όλα τα παιδιά του Ειδικού Σχολείου.
Η αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου φιλοξένησε το Χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα παιδιών και δασκάλων,με τον κόσμο να καταχειροκροτεί την δύσκολη και υπέροχη προσπάθειά τους.
Τέλος, δεν έλειψε και η πατροπαράδοτη παρουσία του Αϊ Βασίλη, που μοίρασε δώρα και χαρά στα παιδιά!