![DSC01244](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/09/DSC01244-696x391.jpg)
Επιστροφή στις μαθητικές τους υποχρεώσεις για τους μαθητές του 1ου Γυμνασίου – Λυκείου με τον καθιερωμένο αγιασμό και τις ευχές όλων για μία καλή σχολική χρονιά.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Στην ομιλία ο διευθυντής του Λυκείου καλωσόρισε τους μαθητές και στη συνέχεια σύντομο χαιρετισμό απηύθυναν ο βουλευτής του Σύριζα Ημαθίας Χρήστος Αντωνίου και ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης.
Στον αγιασμό παρέστησαν ακόμη ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Δημήτρης Ράπτης και ο αντιδήμαρχος Χαράλαμπος Βουλγαράκης. Να ευχηθούμε καλή σε όλους τους μαθητές