![Α12ΒΒ55Δ1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/05/Α12ΒΒ55Δ1-696x407.jpg)
Ξεκίνησαν οι εργασίες για την τοποθέτηση νέου ελαστικού τάπητα στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας. Θα προηγηθεί η αποξήλωση του παλαιού τάπητα και στην συνέχεια θα γίνουν οι προεργασίες για την τοποθέτηση του καινούργιου σύγχρονου και υψηλών προδιαγραφών νέου τάπητα class 1 που καλύπτει πλήρως τις προδιαγραφές της IAFF.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Πρόκειται για ένα έργο που η ολοκλήρωση του θα δώσει καλύτερες συνθήκες προπόνησης για τα αθλητικά σωματεία και τους νέους της περιοχής. Το έργο έχει προϋπολογισμό 605000 ευρώ και ανάδοχος είναι η εταιρεία «Μανδρούκας ΑΤΕ». Ο νέος ελαστικός τάπητα του στίβου αναμένεται να δοθεί προς χρήση στα τέλη Σεπτεμβρίου.