Αλεξάνδρεια – Βόλεϊ γυναικών: Τα έδωσε όλα ο ΓΑΣ και νίκησε. Αλεξάνδρεια – ΑΠ Καστοριάς 3-1. (Βίντεο-φώτο)

Το καλύτερο δώρο γενεθλίων έκαναν οι παίκτριες του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια στην προπονήτρια τους κ.Βασιλακάκη-Περπερίδου Μαρία, κατακτώντας την νίκη με 3-1 επί της ομάδας του Α.Π Καστοριάς.

Αγαθούλα Γεωργιάδου 1
Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Ο σημερινός αγώνας στο βόλεϊ γυναικών που διεξήχθη στο κλειστό ΔΑΚ Αλεξάνδρειας, είχε μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς με νίκη της ομάδας του ο ΓΑΣ διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες του για παραμονή στην Α2 κατηγορία.

Ας πάμε στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα..

Οι γυναίκες της Αλεξάνδρειας επικράτησαν με άνεση στα δύο πρώτα σετ παίζοντας εντυπωσιακό και δυναμικό βόλεϊ.

Στο τρίτο οι παίκτριες της Καστοριάς μπήκαν φανερά πιο αποφασισμένες στον αγωνιστικό χώρο να ανατρέψουν το σκορ, επέδειξαν έντονη μαχητικότητα και τελικά πήραν το σετ με 25-21. Τα λεπτά εκείνα κύλησαν βασανιστικά και οι συνεχείς ανατροπές και οι εναλλάξ πόντοι έκαναν την κερκίδα να “πάρει φωτιά”.

Το τελευταίο σετ εξελίχθηκε παρόμοια με το προηγούμενο. Εντυπωσιακές φάσεις, πλούσιο θέαμα και δύο ομάδες να αγωνίζονται με πάθος και με όλες τους τις δυνάμεις. Η λύτρωση για τους ένθερμους φιλάθλους του ΓΑΣ ήρθε με την κατάκτηση του 4ου σετ που σήμανε και την νίκη του παιχνιδιού.

Τα σετ του αγώνα: 25-16 (27′), 25-11 (22′), 21-25 (27′), 25-18 (25′).

Συνθέσεις

ΓΑΣ Αλεξάνδρεια: Κούγκα Ελευθερία, Δαμιανίδου Σοφία, Δελιοπούλου Δήμητρα, Αναδόλου Ευαγγελία, Μαυρούδη Αικατερίνη, Πουρλιοτοπούλου Β., Ματράκα Ζωή, Δαμιανίδου Ευαγγελία, Μπλαχάβα Ελισάβετ. Υπεύθυνη ομάδας: κ. Μαρία Βασιλακάκη-Περπερίδου.

Α.Π Καστοριάς: Ήργη Φρ., Δημητριάδη Ο., Φωτοπούλου Μ., Καλαφατίδου Κ., Τούσκα Α., Μέλλιου Α., Ζούνη Α., Μυλωνά Μ..Υπεύθυνος ομάδας: Φωτόπουλος Ε.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα στο ρεπορτάζ που ακολουθεί:

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

GALEX KASTO 1GALEX KASTO 2GALEX KASTO 3GALEX KASTO 4GALEX KASTO 5GALEX KASTO 6GALEX KASTO 7GALEX KASTO 8GALEX KASTO 9GALEX KASTO 10GALEX KASTO 11GALEX KASTO 12GALEX KASTO 13GALEX KASTO 14GALEX KASTO 15GALEX KASTO 16GALEX KASTO 17GALEX KASTO 18GALEX KASTO 19GALEX KASTO 20

Προηγούμενο άρθροΦίλιππος Μελίκης – Ολυμπιακός Λουτρού 4 – 0. Και τυπικά πρωταθλητής ο ακαταμάχητος Φίλιππος Μελίκης! – βίντεο – δηλώσεις
Επόμενο άρθροΑ2 ΕΠΣΗ-1ος Όμιλος (18η αγων.): Αποτελέσματα – Τελική Βαθμολογία – Τελική Βαθμολογία