![PLTARIO-(4)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/04/PLTARIO-4-696x391.jpg)
Μία ξεχωριστή εκπαιδευτική εμπειρία είχαν τη χαρά να βιώσουν σήμερα το πρωί οι μαθητές του 3ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξάνδρειας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Σε αίθουσα του σχολείου στήθηκε ένα μικρό ψηφιακό πλανητάριο, το Πλανητάριο Θεσσαλίας. Η υφασμάτινη υφή του, μέσω της συνεχούς παροχής ανακυκλώσιμου αέρα, δημιούργησε το φουσκωτό επιβλητικό δόμημα, ικανό να στεγάσει 30-40 μαθητές. Με μέριμνα του υπεύθυνου εκπαιδευτικού Γρηγόρη Κατσιαούνη προβλήθηκαν επιμορφωτικά φιλμ, ενθουσιάζοντας τους μαθητές και δασκάλους του 3ου Δημοτικού Σχολείου.