![GEL-1-ALX-GEL-PLAT-(17)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/02/GEL-1-ALX-GEL-PLAT-17-696x392.jpg)
Σε ένα συναρπαστικό τελικό αγώνα ποδοσφαίρου για το σχολικό πρωτάθλημα του δήμου Αλεξάνδρειας, το 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας αναδείχθηκε πρωταθλητής, επικρατώντας 8-7 στα πέναλτι της ομάδας του ΓΕΛ Πλατέος Κορυφής.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού το σκορ έληξε ισόπαλο 1-1. Οι δύο ομάδες, χωρίς να παιχθεί παράταση, οδηγήθηκαν απευθείας στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι. Έπειτα από ένα μεγάλο σερί εύστοχων εκτελέσεων, στα τελευταία και πιο κρίσιμα χτυπήματα αναδείχθηκε ο νικητής με σκορ 8-7.