Αλεξάνδρεια: Νίκη του Άθλου με 92-42 στο ντέρμπι με τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια. (Βίντεο-Φωτο)

Οι δύο ακαδημίες μπάσκετ της πόλης της Αλεξάνδρειας, αναμετρήθηκαν σήμερα στο γήπεδο του 2ου Γυμνασίου, καταβάλλοντας τα μέγιστα των προσπαθειών τους και προσφέροντας ένα θεαματικό παιχνίδι στους φιλάθλους.

Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους παίκτες των δύο ομάδων φανερά παθιασμένους για την νίκη και αρκετά δυναμικούς. Η ομάδα του Άθλου Αλεξάνδρειας μετά το ισοδύναμο πρώτο δεκάλεπτο (16-15) πάτησε το γκάζι και ξέφυγε στο σκορ αφήνοντας πίσω τους πράσινους του ΓΑΣ με 38-22.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανέρυθροι κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά στο προβάδισμά τους, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με άνετη και δίκαιη νίκη υπέρ του τυπικά γηπεδούχου Άθλου Αλεξάνδρειας και σκορ 92-42.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 38-22 (ημιχ.), 60-35, 92-42.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

ATHL GA AL 1 ATHL GA AL 2 ATHL GA AL 3 ATHL GA AL 4 ATHL GA AL 5 ATHL GA AL 6 ATHL GA AL 7 ATHL GA AL 8 ATHL GA AL 9 ATHL GA AL 10 ATHL GA AL 11 ATHL GA AL 12 ATHL GA AL 13 ATHL GA AL 14 ATHL GA AL 15 ATHL GA AL 16 ATHL GA AL 17 ATHL GA AL 18 ATHL GA AL 19 ATHL GA AL 20

Προηγούμενο άρθροΗ Νίκη Αγκαθιάς ευχαριστεί για τη φιλοξενία την ομάδα της Βέροιας.
Επόμενο άρθροΕΠΣ Ημαθίας: Σχολή διαιτησίας ποδοσφαίρου – Αιτήσεις