![Μιχάλης-Γεμενετζίδης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/09/Μιχάλης-Γεμενετζίδης-696x362.jpg)
Το συνεχές φαινόμενο βανδαλισμού του Μνημείου των Ποντίων Αλεξάνδρειας έχει φτάσει κυριολεκτικά στο απροχώρητο. Για μία ακόμη φορά -η τρίτη μέσα σε λίγο καιρό- άγνωστοι έσπασαν τα κολωνάκια περιμετρικά του Μνημείου και επιπλέον κατέβασαν από τον ιστό κομματιάζοντας το λάβαρο του Πόντου.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Αγανακτισμένος όσο ποτέ άλλοτε ο πρόεδρος της Στέγης Ποντίων Αλεξάνδρειας Μιχάλης Γεμενετζίδης ξέσπασε δηλώνοντας: “Αυτή η κατάσταση δεν μπορεί να συνεχιστεί. Δεν πάει άλλο. Ο Σύλλογος Ποντίων θα προχωρήσει άμεσα σε μηνύσεις κατ’ αγνώστων και θα τοποθετηθούν κάμερες στο χώρο.”