![Αλεξ 234](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/05/Αλεξ-234-696x384.jpg)
Η απελευθέρωση των μέτρων ασφάλειας και ο ηλιόλουστος καλοκαιρινός καιρός -ο υδράργυρος σήμερα άγγιξε τους 30 C°- ήταν οι παράγοντες που ώθησε τον κόσμο της Αλεξάνδρειας να βγει έξω σχεδόν μαζικά, δημιουργώντας μια προ κορονοϊού ευχάριστη εικόνα.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Αρκετά αυξημένη ήταν η κίνηση στους δρόμους από αυτοκίνητα, αλλά ακόμα περισσότεροι ήταν οι πεζοί και οι ποδηλάτες κάθε ηλικίας που απόλαυσαν τον απογευματινό τους περίπατο.